Dijital Güzellik ve Güzellik İşbirliği

Sektörler arası ilişkilerin faydaları tekrar tekrar kanıtlanmıştır ve güzellik ve modadan daha uzun süren başarılı bir evlilik yoktur. Biri nereye giderse, diğeri takip eder. Ve bu, podyumlar ve güzellik markaları arasındaki sürekli ortaklıkla vurgulanmaktadır. Moda haftaları, pist gösterileri ve hepsi sadece en son bayan giyim koleksiyonlarına tanıklık edeceğiniz yer değil, aynı zamanda güzellik dünyasının en iyisinin ve iyiliğinin ürünlerini, görünümlerini ve trendlerini merkeze koyduğunu göreceğiniz yerdir.

WWD.com, NYFW’nin 2019 sonbaharında başlattığı ilk markaları güzel bir şekilde özetledi. Bobbi Brown x Ulla Johnson serisi, R + Co’nun Backstage koleksiyonu, MAC’in Sanat Kütüphanesi koleksiyonu ve Puma x Maybelline işbirliği, birkaç isim verdi. Pist, kozmetik şirketlerinin hedef kitleleri tarafından fark edilmeleri ve makyaj sanatçılarının ve markaların önümüzdeki sezonlarda ortaya çıkan makyaj trendlerini desteklemesi için mükemmel bir ortaktır.

Sonuç olarak markalar, ürünlerini gösterilerin üzerinde yürürken modellerinde kullanmaları için kendilerini tetikliyorlar ve sonuçta güzel bir post-show satış artışını ortaya koyuyorlar. Yukarıda belirtilen büyük isimler, NYFW 2019 sonbaharına bakma düşüncelerini ortaya koyan isimlerdir. Peki ne değişti? Modellerde tüm görkemleriyle gösterildiklerinde, trendlerin ortaya çıkması yeni bir şey değil – Pat McGrath’in Valentino’nun şovu için çiçeğini kirleten, tabii ki FetishEyes maskarasıyla tamamlanan, bu yaz her festival izleyicisine katılan – yeni olan, uzun süredir devam eden moda ve güzellik ortaklığıyla uğraşan başka bir sektörün olmasıdır. Tahmin ettiniz, sosyal medyayı arttırın.

Catwalk’lar TV’de günden beri belgelenmiş olsa da, makyaj sanatçısının teknolojiyi tüketicilere duvardan içeri girme anlayışı ile sahne arkası güzelliklerine yönelik antikacılar hakkında tüketicilerin ne kadar çabuk tüketebildiklerini hemen anlaması için teknolojiyi kullanması bu öğeler.


Moda dünyasının devleri için bir makyaj sanatçısı olan Charlotte Tilbury, lansmanından bu yana kendi markası güzellik markası için stratosferik bir başarı gördü. Ve marka lansmanından çok önce bir podyum makyaj sanatçısıydı, şimdi sadece mankenleri üretmiyor, pistleri kendi kişisel şirket panosu olarak kullanıyor ve nasıl yaptığı konusunda çığır açıyor.

Sahne arkasındaki alana bir bakış açısı sağlayan Duvardan Uçan Instagram hikayelerini, kendiniz, ürün listenizin ve hepsinin görünümünün nasıl oluşturulacağına dair adım-adım bir rehber izledi. Tüm ürünleri tek bir tıkla satın alabileceğiniz bir yer. Bu yaklaşım yalnızca müşterilerine, o inanılmaz dünyaya daldıkları hissini vermekle kalmaz, aynı zamanda kelimenin tam anlamıyla içine girmeleri için hızlı bir yol sunar. “Şimdi istiyorum” toplumumuzda, bir pazarlama altın madeni.

Tabii ki yalnız değil. Diğer makyaj sanatçıları ve markaları aynı sayfada. Vivienne Westwood geçenlerde tüm şovunun bir Instagram Live’ını yaptı, tüketicileri imza görünümüyle – renk ve çeşitlilik ile yıkadı – bir çevre mesajı yaymak için platformunu kullanmadan önce, sadece FROW set tarafından değil, aynı zamanda, Sosyal medyanın gücü, evde izleyenler.

Elbette Victoria Beckham kaçınılmaz olarak podyumlara varacak olan kendi makyaj serisinin yakın zamanda başlatıldığını duyurdu. Ve lansman hakkında konuşurken neye vurgu yapmak istedi? Moda çalışmasının yanı sıra marka, sosyal medya üzerinden pazarlanacak – daha özel olarak Beckham’ın ilerleyişine odaklandığı söylenen YouTube kanalı.

Dijital, görünen o ki, podyum ve güzellik arasındaki kalıcı romantizmde üçüncü tekerleğe dönüşüyor ve son gelişmelerin telaşı yaşanacak bir şeyse, devam etmeye kararlı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir